سایت علم ناب

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت علم ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

دانلود گزارش کارآموزی آزمايشهاي آب در آزمايشگاه اداره آب و فاضلاب ايذه ..

 

گزارش کارآموزی آزمايشهاي آب در آزمايشگاه اداره آب و فاضلاب ايذه

محل كارآموزي:

سازمان آب و فاضلاب ايذه

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:71

 

 

 

 

مقدمه:

محدوديت منابع آب، نياز روز افزون به آب شرب، توليد فاضلاب‌هاي حاصل از فعاليت‌هاي گوناگون، آلودگي بيش از پيش آبها و افزايش بيماريهاي مرتبط با آب غيربهداشتي، موجب مي شود که کيفيت آب جهت مصارف مختلف ]بويژه آب آّشاميدني[ مورد توجه بيشتر قرار گيرد. بهمين منظور يکي از برنامه هاي عمران شهري تأمين آب سالم، مطابق با استانداردهاي بين المللي، ايجاد سيستم هاي جمع آوري و تصفيه مي‌توان خطر جدي براي آبهاي زيرزميني سطحي و نهايتاً محيط زيست بشمار آيند.

به اين ترتيب حفظ کيفيت محيط زيست بويژه منابع آب شرب پيشگيري از آلودگي آبها و بکارگيري شيوه هاي مناسب تصفيه آب و فاضلاب نيازمند يک برنامه ريزي اصولي و علمي در زمينه کنترل کيفي منابع است.

در رئوس اين برنامه ها مواردي مانند شناخت و ارزيابي منابع آلوده کنندۀ آب، ظرفيت پذيرش، آلاينده‌ها توسط منابع آب پذيرند. اندازه گيري پارامترهاي تعيين کننده کيفيت فيزيکي-شيميايي و بيولوژيکي آب، تجزيه و تحليل نتايج کسر شده، ايجاد تأسيسات تصفيه خانۀ آب و فاضلاب و بالاخره انجام طرح هايي در زمينۀ بهبود کيفيت آّب و پيشگيري و کنترل آلودگي ها قرار دارند. در راستاي اجراي اين اهداف نخستين گام ايجاد مراکز آزمايشگاهي مجهز و ترتيب پرسنل کار آزموده ايست که بتوانند مسئوليت کنترل کيفيت آب و فاضلاب را در بخشهاي مختلف بهره گيرند. اينک راز شناسايي منابع مورد استفاده، نحوه و ويژگيهاي نمونه برداري شروع و با بکارگيري روشهاي مناسب آناليز براي پارامترهاي کيفي نمونه در آزمايشگاهها ادامه و سرانجام بصورت گزارش نتايج، تفسير شده و با ارائه پيشنهاداتي در زمينۀ رفع مشکل، به پايان مي‌رسد البته فرآيند کنترل کيفي در اين مرحله پايان نيافته و در ادامه مي‌بايست نتيجۀ ارزيابي‌ها و اعمال شيوه‌هاي کنترل بازنگري و پايش شود.

براين اساس اجراي طرحي تحت عنوان، «بهينه سازي آزمايشگاهي آب و فاضلاب» به صورت ارزيابي وضعيت کنوني آزمايشگاهي موجود، ايجاد يک آزمايشگاهي مرکزي و مرجع و پيشنهاد احداث و تجهيز آزمايشگاهي مورد نياز در برخي شهرستانها يا تأسيسات تصفيه خانه مطرح شد.

فاز ديگرتحت عنوان-تهيه دستور العمل هاي آزمايشگاهي آب و فاضلاب مي‌باشد که در اين راستا منابع متعددي مورد بررسي قرار گرفته و کتاب STANDARD METHODS بعنوان مرجع اصلي انتخاب گرديده است.

در اين کتاب براي هر پارامتر معمولاً چند روش توصيه شده، با مطالعه کليه روشها و مشاوره کارشناسي مناسب ترين آنها که در عين حال در اغلب آزمايشگاههاي آب و فاضلاب متداول مي باشد، انتخاب شده است. تلاش اين بوده که با توجه به فاکتورهاي متعدد نظير کيفيت نمونه هاي مورد بررسي، تعداد آنها، امکانات آزمايشگاهي و پرسنلي و موقعيت جغرافيايي آزمايشگاه (استان، شهر....) براي هر پارامتر حتي الامکان دو روش کلاسيک (ساده) و پيشرفته انتخاب شود.

 

 

 

 

 

 پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kar537_1359304_5652.zip841.8k