سایت علم ناب

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت علم ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

دانلود گزارش کارآموزی مخابرات خوزستان ..

 

دانلود گزارش کارآموزی مخابرات خوزستان

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 102

 

 

 

 

 

فهرست:

فصل اول ( آشنايي با محل كار آموزي )

تاريخچه مخابرات  4 

مخابرات در خوزستان 6

مخابرات در ايذه 6

تاريخچه تلفن همراه در جهان 7

سيستم هاي مخابراتي 8

اجزاي سيستم مخابراتي 9

عناصر يك سيستم مخابراتي 13

نمودار كلي اداره مخابرات 17

نمودار كلي اداره مخابرات ( شهرستان ايذه )18

كنترل و نظارت باجه ها 19

خدمات تلفن همراه 20

مخابرات ديجيتال و آنالوگ 30

تعاريف 33

تولد « تلفن اينترنتي»34

سرعت رشد تلفن اينترنتي 35

دور نماي تلفن اينترنتي در ايران 39

سيستم هاي مخابرات فيبر نوري 40

ADSL چيست ؟ 43

ارتباط پر سرعت با اينترنت44

اتصال دائمي به شبكه اينترنت 45

اتصال دائمي 48

فصل دوم ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته كارآموزي

موقعيت رشته كارآموز در محل كارآموزي53

امور جاري در دست اقدام 54

برنامه هاي آينده 54

فصل سوم آزمون آموخته ها

وضعيت تلفن همراه 56

خدمات رومينگ تلفن همراه در ساير كشورها 56

تفاوت سيستم هاي ديجيتالي با آنالوگ 57

ارتباط ديتا 57

جدول وضعيت شبكه ارتباطات ديتا 58

خطوط ايوان 59

خط ديتا 59

ضريب نفوذ تلفن ثابت 60

نقاط داراي ارتباط بين شهري 60

كانال انتقال 61

ترانك بين شهري 61

كيفيت شبكه 62

سرويس پيام كوتاه SMS 63

ويژگي هاي SMS 65

شبكه تفلن ثابت شهري در برنامه چهارم توسعه 66

تكنولوژي DSL 67

تجهيزات DSL 70

معايب DSL71

تكنيك هاي پروسس ديتا در راديو ديجيتال 75

شبكه هاي مخابراتي 77

شبكه هاي خطي 78

شبكه فيبر نوري 79

شبكه هاي راديوييVHF 79

شبكه هاي مايكروويو 80

شبكه هاي تروپژ (T.S) 82

شبكه هاي ماهواره اي ( S.N) 83

حوزه ماهواره 84

مزاياي مهم شبكه هاي ماهواره اي 86

مشخصات كابلهاي مخابرات 87

مراحل ساخت كابل مخابراتي 88

حفاظ الكترو استاتيك 89

ساختمان كابلهاي تلفن 90

استفاده از كابلهاي مخابراتي در شهرهاي بزرگ 91

تضعيف در شبكه هاي مخابراتي 91

كابلهاي زير دريايي براي ارتباط راه دور93

كابل نوري يا فيبر نوري 93

مزاياي فيبرهاي  نوري 96

منابع نوري 96

چكيده 97

انتقادات و پيشنهادات98

تاريخچه ي مخابرات

يك گرايش از مهندسي برق است كه خود به دو زير مجموعه ميدان و امواج و سيستم تقسيم مي شود.در گرايش سيستم هدف فرستادن اطلاعات از يك نقطه به نقطه اي ديگر است.

 اطلاعات معمولاً به صورت سيگنال هاي الكترونيكي وارد"فرستنده"مي شوند، با روش هاي مختلف به "گيرنده" انتقال پيدا مي كنند ، و سپس دوباره به سيگنال هاي الكترونيكي حامل اطلاعات فرستاده شده تبديل مي گردند.مديوم هاي (محيط هاي،كانال هاي،رسانه هاي)انتقال سيگنال ها از فرستنده به گيرنده شامل سيم مسي ( زوج سيم ، كابل هم محور ) ، امواج راديويي ( بي سيم ) ، موجبرها و فيبر نوري          مي شوند.

سيگنال ها و سيستم هاي مخابراتي به دو نوع تقسيم مي شوند : آنالوگ و ديجيتال . سيگنالهاي آنالوگ داراي مقادير پيوسته در زمان هاي پيوسته هستند ، در حالي كه سيگنال هاي ديجيتال داراي مقادير گسسته (مثلاً 0 يا 1) هستند . راديو هاي ( samples ) فقط در زمان هاي معيني و تلفن هاي شهري نمونه هايي از سيستم هاي مخابراتي آنالوگ هستند. مودم هاي FM و  AMكامپيوتر، تلفن هاي همراه جديد ،و بسياري از دستگاه هاي جديد ديگر مخابراتي با سيگنال هاي ديجيتال كار مي كنند.

اهداف اصلي مهندسي مخابرات عبارت اند از فرستادن اطلاعات با بالاترين سرعت ممكن ( براي سيستم هاي ديجيتال )، پايين ترين آمار خطا، و كمترين ميزان مصرف از منابع(انرژي و پهناي باند). براي دستيابي به اين اهداف و تجزيه و تحليل عملكرد سيستم هاي مخابراتي ،اين رشته مهندسي از آمار و احتمالات بهره فراواني مي گيرد.

در سال 1265 شمسي مصادف مصادف با 1886 ميلادي، براي اولين بار در ايران، يك رشته سيم تلفن بين تهران و شاهزاده عبدالعظيم به طول 7/8 كيلومتر توسط بوآتال بلژيكي كه امتياز راه آهن ري را داشت كشيده شد.مرحله دوم فناوري مخابرات در تهران از سال 1268 شمسي يعني 13 سال پس از اختراع تلفن با برقراري ارتباط تلفني بين دو ايستگاه ماشين دودي تهران و شهر ري آغاز شد.پس از آن بين كامرانيه در منطقه شميران و عمارت وزارت جنگ در تهران و سپس بين مقر ييلاقي شاه قاجار در سلطنت آباد سابق و عمارت سلطنتي تهران ارتباط تلفني داير شد.

وزارت تلگراف در سال 1287 شمسي با وزارت پست ادغام و به نام وزارت پست و تلگراف نامگذاري شد.در سال 1302 شمسي قراردادي براي احداث خطوط تلفني زيرزميني با شركت زيمنس و هالسكه منعقد شد و سه سال بعد در آبان ماه 1305 شمسي تلفن خودكار جديد بر روي 2300 رشته كابل در مركز اكباتان آماده بهره برداري شد.در سال 1308 شمسي امور تلفن نيز تحت نظر وزارت پست و تلگراف قرار گرفت و به نام وزارت پست و تلگراف و تلفن نامگذاري شد.مركز تلفن اكباتان در سال 1316 شمسي به 600 شماره تلفن رسيد و دو سال بعد بهره برداري شد و درسال 1337 به 13 هزار شماره توسعه يافت. خطوط تلفن جديد يا كارير نيز پس از شهريور 1320 مورد بهره برداري قرار گرفت و ارتباط تلفني بين تهران و ساير شهرها گسترش يافت و مراكز تلفني تهران يكي پس از ديگري تأسيس شد.وزارت پست و تلگراف و تلفن در سال 1383 به نام وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تغيير نام يافت.

 

اجزاي سيستم مخابراتي

هر سيستم مخابراتي چند جز اصلي دارد , فرستنده , کانال مخابراتي و گيرنده

فرستنده

سيگنال ورودي را پردازش مي کند تا يک سيگنال مخابراتي مناسب با مشخصات کانال انتقال ايجاد کند. پردازش سيگنال براي انتقال تقريبا هميشه با مدولاسيون همراه است و مي تواند شامل کدگذاري هم بشود .

کانال مخابراتي

محيطي الکتريکي است که پلي بين منبع و مقصد است . اين کانال مي تواند يک زوج سيم , يک کابل هم محور , يک منبع راديويي , يا پرتو ليزر باشد . هر کانالي مقداري تلفات و تضعيفانتقال دارد , پس با افزايش فاصله توان سيگنال به تدريج کم مي شود.

گيرنده

گيرنده روي سيگنال خروجي کانال عمل کرده , سيگنال مناسب را براي مبدل واقع در مقصد فراهم مي کند . در عمل گيرنده شامل تقويت براي جبران تلفات انتقال و دمدولاسيون و کدگشايي براي معکوس کردن پردازش سيگنال انجام شده در فرستنده مي باشد . فيلترکردن نيز عمل مهم ديکري است که در گيرنده انجام مي شود .پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kar645_1372635_5019.zip470.3k