سایت علم ناب

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت علم ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

دانلود گزارش کارآموزی عمران عایق کاری ..

 

گزارش کارآموزی عمران عایق کاری

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 21

 

 

 

 

 

بخشی از متن

  • عايق كاري پي:

پي ها از جمله اجزائي از ساختمان هستند كه مستقيماً با زمين طبيعي تماس داشته و لذا رطوبت موجود را بخود جذب مي نمايند . در صورتيكه عضوي ديگر ، نظير ديوار ، مستقيماً و بدون وجود لايه هاي مخصوص جلوگيري كننده از نفوذ رطوبت بر روي پي قرار گيرد بالطبع رطوبت موجود در پي ، كه از طريق تماس با زمين طبيعي جذب شده است ، به آن عضو منتقل شده و آنرا مرطوب مي كند ، ديوار نيز ممكن است رطوبت خود را به ساير اعضاء و اجزاي ساختمان انتقال دهد .

براي جلوگيري از نفوذ رطوبت ، از طريق پي به ديوار ،‌بايد حد فاصل بين ديوار و پي را به طريقي با لايه هاي عايق رطوبتي پوشانيد . با توجه به اينكه در غالب موارد سطح پي از كف تمام شده نخستين طبقه ساختمان قدري پائين تر در نظر مي گيرند ، و قبلاً روي پي را تا حد فرش كف نخستين طيقه ساختمان با كرسي چيني ، ( مسني چيني ) بالا مي آورند ، در اين صورت براي جلوگيري از نفوذ رطوبت از طريق پي به ديوار روي كرسي چيني (حد فاصل بين كرسي چيني و ديوار ) را با لايه هاي عايق مي پوشانند .

علت آنكه لايه هاي عايق را ، به جاي قرار دادن در حد فاصل كرسي چيني و پي ، در حد فاصل كرسي چيني و ديوار قرار مي دهند آنستكه در صورتيكه لايه عايق پائين تر از فرش كف (كف تمام شده نخستين طبقه ) قرار گيرد، قاعدتاً طرفين ديوار با زمين طبيعي ، كه غالباً داراي رطوبتي است ، تماس داشته و از اين طريق رطوبت به ديوار نفوذ خواهد كرد .

عايق كاري براي جلوگيري از نفوذ رطوبت به قسمتهاي مختلف ساختمان ، در ايران ، با استفاده از قير مناسب و گوني صورت مي گيرد . در پاره اي موارد از مشمع قير اندود و يا مقواي قير اندود ، يا لايه هاي عايق پيش ساخته ايكه جنس اصلي عايق آنها مواد قيري است ، و يا انواع ديگر مواد عايق كننده ، كه بصورت خميري يا امولسيون در صنعت ساخته مي شوند ، استفاده مي كنند .

در مورد جلوگيري نفوذ رطوبت از طريق پي به ديوار روش كار به اين ترتيب است كه پس از انجام كرسي چيني روي آنرا با ملات سيمان اندود مي كنند ، تا سطح نسبتاً صافي براي عايق كاري فراهم شود . اگر عايق كاري بوسيله قير و گوني صورت مي گيرد روش كار به اين ترتيب است كه قير مناسب آب و هواي محل (مثلاً قير 70 * 60 در تهران ) را ذوب كرده و روي اندود مي كشند و بلافاصله يك لايه گوني يا مشمع قير اندود را روي آن پهن مي كنند. آنگاه لايه بعدي قير را روي گوني كشيده و در صورتيكه بخواهند بيش از يك لايه عايق كنند لايه دوم گوني را روي آن پهن كرده و قير مذاب روي آن مي كشند .

پس از اتمام عايق كاري ساختن ديوار را آغاز مي كنند . نكات اساسي كه بايد ، در موقع اجراي عايق كاري ،‌به آنها توجه داشت عبارتند از :

  • . ماليدن قير مذاب روي اندود ماسه سيمان بايد پس از خشك شدن اندود صورت گيرد .
  • . از بكار بردن ملاتها و مواد آهكي در مجاورت لايه هاي عايق اجتناب نمود . زيرا آهك باعث خرابي لايه هاي گوني و عايق مي شود . بهمين علت ، در صورتيكه ديوار با ملاتهاي آهك دار ، نظير ملات ماسه آهك و يا با تارد ، ساخته مي شود بايد اولين رديف ديوار كه مستقيماً با لايه هاي عايق در تماس است با ملات ماسه سيمان چيده مي شود.
  • . دو سمت كرسي چيني را در حدود 15 سانتيمتر با ملات ماسه سيمان اندود كرد و لايه هاي عايق را تا حد اندود ، در دو طرف كرسي چيني ، پائين آورد . علت اين كار دو چيز است :
  • اول براي اطمينان بيشتر از جلوگيري نفوذ احتمالي رطوبت از طرفين كرسي چيني به ديوار .
  • دوم براي اتصال لايه هاي ديگر عايق ، كه ممكن است لازم آيد كه به لايه هاي قبلي متصل شوند .
  • . از بكار بردن ملاتهاي زبري كه داراي ماسه هاي درشت و نوك تيز هستند ، و ممكن است بر اثر فشار وارده از طرف ديوار باعث سوراخ شدن لايه هاي عايق شوند ، بايد خودداري كرد .بعلاوه ملاتهاي زبر امكان ايجاد اندودي با سطحي صاف را دشوار مي سازند ، و امكان كشيدن لايه هاي نازك قير روي چنين اندودي نيست ، در اين مواقع لازم است كه براي پر كردن ناهمواريهاي حاصله از اندود قير بيشتري مصرف كرد . اين مسئله در مواقعي كه سطوحي كه بايد عايق شوند نسبتاً زياد باشد از نظر اقتصادي حائز اهميت است

 (5اتصال لايه هاي عايق با دقت كافي صورت گيرد . دو لايه عايق در محل اتصال بايد حداقل به اندازه 20 سانتيمتر رويهم قرار گيرند دو نمونه از عايق كاري پي ها را نشان مي دهد .

 

عايق كاري ديوار

به كرات اتفاق مي افتد كه تمام يا قسمتي از يك يا چند سمت ديوار مستقيماً با زمين طبيعي و يا زمينهاي خاكريزي شده در تماس باشد ، نظير ديوارهاي جانبي زيرزمين .

در اين مواقع ضروري است كه براي جلوگيري از نفوذ رطوبت ، و يا در مواقعي كه آبهاي سطحي وجود داشته باشد ، جلوگيري از نفوذ آب به ديوار ، آنها را به طريقي عايق كرده و راه ورود آب و يا رطوبت را به سطوح داخلي ديوار مسدود نمود .

بر حسب ميزان رطوبت و وجود آبهاي سطحي و نفوذ آنها ديوارهاي مجاور زمين را به طرق مختلفي عايق مي كنند . در زير به شرح دو وضعيت كلي و نحوه عايق كاري ديوارها در اين وضعيت مي پردازيم .پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kar814_1389125_2089.zip212.6k