سایت علم ناب

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت علم ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

دانلود كار‎آموزي درتعميرگاه مجاز هيوندا ..

 

 

دانلود كار‎آموزي درتعميرگاه  مجاز هيوندا

فرمت فایل ورد

تعداد صفحات: 58

 

 

 

 

فهرست

هزينه هاي پنهان

تحليلي بر آزمونهاي مجموعه بوستر

لقي حركت ميله ترمز

استاندارد KES D-C 65

كاربرد ابزارهاي بهبود كيفيت

تفكيك پذيري

بررسي ترسيمي

پمپ ترمز

خطوط ترمز پمپهاي دو مداره

بوستر خلائي

كمك بوستر به سيستم ترمز

تاثير فشار عملكرد بوستر

نحوه ترمز گرفتن

اجزا ترمز

آينده ترمز

 

هزينه هاي پنهاني

 • بسته بندي

بسته بندي قطعات و مجموعه هاي خودرو عمدتاً در كارتن .مشمع و پالتهاي چوبي انجام مي شود و در مورد مجموعه هاي خودرو اين نوع بسته بندي بطور متوسط يك درصد هزينه فروش را به خود اختصاص مي دهد و اگر فرض كنيم براي ساليانه يكصد و پنجاه هزار خودرو پرايد 5/1 ميليون تومان به قطعات ساز در ازاي توليد يكدستگاه خودرو پرداخت مي شود اين رقم بالغ بر دو و يك چهارم ميليارد تومان خواهد بود .

البته هم خودروساز بيشتر از 5/1 ميليون تومان به قطعه ساز پرداخت مي كند و هم درسال 82 بيش از يكصدو 1نجاه هزار پرايد توليد خواهد شد و دست كم هزينه بسته بندي با اين حساب معادل 325 خودروي پرايد خواهد بود البته اگر هزينه هاي باز كردن بسته ها، انبارش و جابجايي كارتن ها ، مشمع و پالتهاي چوبي را به اين معادله اضافه نماييم اين رقم خيلي بالاتر خواهد رفت .

طبق محاسبات ما اگر نظام بسته بندي قطعات تحويلي به خودروساز متحول شده و در بسته ها و پالتهاي قابل برگشت به سازنده صورت گيرد هزينه بسته بندي مجموعه ها به يك سوم هزينه هاي فعلي تقليل خواهد يافت و اين نوع بسته بندي از مبدل شدن مواد اوليه بسته بندي ، كارتن ، مشمع و چوب  به زباله جلوگيري خواهد كرد و صرفه جوئي هايي كه در حفظ محيط زيست از اين راه صورت گيرد را مي توان به مزاياي بسته بندي قابل برگشت اضافه نمود . خودروساز نيروي انساني قابل توجه اي صرف نظافت خرده چوب و ميخ و مشمع و كارتن مي كند كه در صورت حذف آن سرعت كار نيز بالا مي رود .

براي اينكه بتوان به اهميت اين صرفه جويي بيشتر پي برد فرض كنيد كه اگر بخواهيد با اين پول در بخش قطعه سازي سرمايه گذاري كنيد مي توان ساليانه حدود 40 دستگاه CNC از نوع پيشرفته خريداري كرد كه به اعتقاد ما اين براي توليد بخش عمده اي از قطعات پرايد باتيتراژ فعلي كفايت خواهد كرد و البته هر سال 40  دستگاه ديگر نيز به آن اضافه خواهد شد .

 • تحويل

از ديگر هزينه هاي پنهان مي توان به هزينه هاي بروكراسي در مسير تحويل قطعات و مجموعه ها به خط مونتاژ خودرو اشاره كرد . اين هزينه ها عمدتاً شامل تهيه اسناد حمل قطعات به خودرو ساز رسيدگي به كارهاي اداري تحويل اجناس به انبار آنها و غيره است .

در مواردي براي تخليه و تحويل جنس به كارخانه خودرو ساز بايستي 10 مرحله را طي كرد با برآورد هزينه پرسنلي اين 10 ايستگاه و هزينه تحميلي به قيمت تمام شده خودرو و هزينه هاي پرسنلي تحويل دهنده جنس به سايپا رقم قابل توجه اي مي باشد كه قيمت تمام شده خودرو را بالا مي برد.

ليست زير خلاصه 10 مرحله جنس است كه مي توان آنرا كاهش داد .

 • مراجعه به نگهباني جهت پلمپ جعبه هاي كاميونهاي ورودي (25 دقيقه)
 • تحويل برگه ارسال محموله .صدور فاكتور . رسيد انبار (75 دقيقه)
 • بازديد كنترل كيقيت و مجوز ارسال و تخليه (25 دقيقه)
 • مراجعه براي اعزام نگهبان همراه (15 دقيقه)
 • نوبت زدن ليفتراك جهت تخليه بار(10 دقيقه)
 • تحويل جنس به انبار (60 دقيقه)
 • تائيد تحويل بار به انبار(15دقيقه)
 • تكميل فرم فاكتور فروش و تحويل كليه فرمها (15 دقيقه)
 • دريافت برگه نهايي (15 دقيقه)
 • بازديد كاميون باز كردن پلمپ (30دقيقه)

مجموع زمان تحويل يك محموله حدوداً 475 دقيقه مي باشد . نتيجه گيري در مورد تعداد محموله هاي تحويلي و زمان از دست رفته تحويل بعنوان يكي از هزينه هاي پنهان را بعهده خواننده مي گذاريم.پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kar1449_1480767_7558.zip34.6k