سایت علم ناب

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت علم ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

دانلود گزارش کارآموزی مرغداری

 

دانلود گزارش کارآموزی مرغداری

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات: 23

 

 

 

 

 

تا سال 1332 هيچگونه موسسه مرغداري در ايران تاًسيس نشده بود. مرغ و تخم مرغ موجود در بازار از روستاها بود و اين گونه محصولات دور گردها خريداري و پس از گذشت زمان نسبتاً طولاني بدست مردم و مصرف کننده مي رسيد و اگر هم منبع در آمدي بود براي دوره گردها داشت.

از سال 1333 سازمان دامپروري وابسته به وزارت کشاورزي با همکاري بخش خصوصي و دولتي و سازمان اصل 4 شروع به وارد کردن نژادهاي اصيل خارجي جهت هدف هاي مختلف در صنعت مرغداري کرد . هم زمان با اين اتفاق ماشين هاي جوجه کشي نيز وارد شد .

با اين تغييرات ديگر اين صنعت روشهاي مديريت تهيه فرمولهاي غذايي و شناخت معالجه امراض آموزش داده شد و مورد پيگيري و توسعه واقع شد.

با توجه به در آمد اين رشته بخش خصوصي سرمايه گذاري را در صنعت مرغداري کمک نمود شامل : پايين بودن دست فرد کارگر و بالا بودن قيمت گوشت قرمز ( بدليل کمبود مراتع و محدوديت مراتع ) را مي توان ذکر کرد.

بيشترين پيشرفت در صنعت مرغداري در 15 تا 20 سال گذشته صورت گرفته است در حال حاضر نيز صنعت مرغداري تا آنجا که بايد پيشرفت نکرده ولي ميتوان اين نکته را ذکر کرد که گوشت مرغ با اين تفاسير هنوز هم ارزانترين منبع گوشت است.

در اين راستا موًسسات ديگري فعاليت ميکنند که عبارتند از :1- موًسسات اصلاح نژاد.  2- موًسسات مرغ مادر.  3- موًسسات جوجه کشي.  4- موًسسات تجارتي. توليد کنندهً تخم مرغ . 5- موًسسات توليد کننده گوشت قرمز. 6- موًسسات توليد کننده خوراک و مکمل هاي خوراکي جهت طيور. 7- موًسسات توليد کننده تجهيزات و وسائل مورد نياز در اين عرصه. 8- موًسسات بسته بندي .

رامی نوان نام برد که بعضي از اين موارد پيشرفت هاي چشم گير داشته اند اما مواردي مهم مي باشد که هنوز هم داراي کمبود نقص و يا حتي کاهلي در رسيدگي دولت را به آنان هنوز شاهد هستيم .

دلايل پيشرفت مرغداري در ايران :

  • نياز روزانه هر فرد به 60 تا 70 گرم پروتئين که جهت بر طرف کردن آن پروتئين حيواني بايد 3/1 از سهم خود را ادا کند.
  • رشد جمعيت در ايران 5/3 درصد مي باشد که اين خود افزايش جمعيتي سالانه بالغ بر 2 ميليون نفر را شامل مي شود که خود رقم قابل توجهي مي باشد .
  • قدرت خريد مردم با توجه به افزايش در آمد بالا رفته واين خود نياز چشم گيري مي باشد در جهت تهيه مايحتاج مردم.
  • آگاهي بيشتر مردم از وضع تغذيه و بهداشت .
  • محدوديت مراتع پرورش دام هايي نظير گاوو گوسفند را با مشکل کمبود تهيه علوفه مواجه کرده و اين خود يک مشکل بزرگ است.
  • يک سري اعتقادات مذهبي در جهت مصرف جهت مصرف غذاهاي خاص.
  • بالا بودن درصد پروتئين گوشت طيور از ساير حيوانات وهم چنين سرعت رشد و راندمان استفاده از غذاي طيور نسبت به ساير حيوانات بالاتر است.

کشورهاي روز دنيا به اين نقطه رسيده اند که تمام مورد نياز در اين زمينه اعم از تهيه         جوجه کباب يک روزه چه تخمگذاري و چه گوشتي لوازم و تجهيزات به روز تهيه غذاي مورد نظر در اين زمين که خصوصاً غذاي پايه آنا ذرت می باشد بهبود کنترل بيماريها و گاهي اوقات ريشه کني به طور کامل بيماريها مي باشد ساختمان هاي کامل و نظارت کامل دولت هاي آنان به اين مايحتاج روزمره اين موفقيت ها را نصيب اين کشورگردانده است.

امروزه هنوز هم بخش اعظم ذرت مورد نياز اين صنعت از کشورهاي بيگانه خصوصاً آمريکا و کانادا تاًمين مي گردد که خود ضربه محکمي را در دراز مدت به اين پيکره وارد ميکند اميد است در اين راستا گامهاي موًثر و اساسي برداشته شود تا روزي نظاره گر اين مطلب باشيم که اين فسله که يک فسله استراتژيک مي باشد هيچ گونه وابستگي به آن راه نداشته باشد و روز به روز تکامل يابد.         ان شاءا...پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kar1595_1490603_9801.zip25.1k