سایت علم ناب

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت علم ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

دانلود گزارش كار آموزي، بتن آرمه ..

 

گزارش كار آموزي بتن آرمه

فرمت فایل:ورد

تعداد صفحات:20

 

 

 

 

 

مقدمه:

اولين نياز بشر بعد از غذا، مسكن و يا محلي است كه بتواند در آرامش و بدور از آسيبهاي محيط اطراف به حيات خود ادامه دهد اين نياز از دير باز مد نظر بوده و با تكامل زندگي و پيشرفتهاي روز افزون اهميت خود را بهتر مشخص كرده است. چنانكه در سير سلسله حيات بشري از عصر حجر تا كنون بشر به روشهاي مختلف مشكل مسكن را در زندگي خود بر طرف ساخته است. تا امروز كه بدليل پيشرفت و بالا رفتن انتظارات از زندگي به سبكهاي مدرن‌تري در سدد حل اين مشكل بر آمده است.

از انواع سيستمهايي كه به وسيله آن بتوان راه حلي براي اين طرح نمود سيستم سازه‌اي بتن آرمه يا بتن مسلح است اين سيستم نيز به نوبه خود داراي معايب و مزيتهايي گوناگوني مي باشد كه با بررسي اين مزاياو معايب به شرح و تفضيل، دلايل بشر امروز در استفاده از اين نوع سازه را بيان مي كنيم.

 

مزاياي سيستم سازه‌اي بتن آرمه

به چند لحاظ اين سيستم اقتصادي است:

مصرف کمتر آهن يا فولاد در سازه بتنی در مقايسه با سازه فولادی، نكته قابل توجهي است چرا كه عنصر آهن و يا فولاد به لحاظ ارزش اقتصادي جهاني مي‌تواند در جاهاي بهتر به صورت بهينه استفاده مي‌شود و مي تواند ارز آوري بيشتري براي مملكت داشته باشد.

اجراي اين سيستم به صورت مرحله‌اي كه در شروع نياز به مصالح كمتري مي باشد در نتيجه سرمايه اوليه‌كمتري نسبت به انواع ديگر سازه‌اي نياز داريم (سرمایه گذاری تدیجی).در صورتی که در سازه های فلزی سرمایه گذاری به صورت متمرکز می باشد.

دارا بودن عمر بسيار طولاني اين سيستم بدليل در تماس نبودن فولاد مصرفي با جو محيط

افزايش مقاومت سازه باگذشت زمان

رفتاري مناسب و بهتر در برابر نيروهاي وارده به دليل يك پارچه و همگي بودن مصالح مصرفي

مقاومت قابل توجه در مقابل آتش سوزی؛در رابطه با مقاومت در مقابل آتش سوزی شاید توجه به این نکته جالب باشد که در حرارت حدود 1000درجه سانتیگراد،حداقل یک ساعت طول می کشد که دمای فولاد داخل بتن ،که با یک لایه بتنی به ضخامت 2.5سانتیمتر پوشیده شده است ، به 500 درجه سانتیگراد برسد.تجربه نشان داده است که در آتش سوزی های با شدت متوسط ، سازههای بتن آرمه تنها دچار خسارتهای سطحی می شوند وخللی در مقاومت وظرفیت باربری آنها وارد نمی آید.

 

معايب سيستم سازه‌اي بتن آرمه

سرعت اجراي آن كم بوده و در مقايسه با انواع ديگر وقت‌گير مي‌باشد.

امكان تغيير كيفيت و اصلاح قطعات ریخته شده در مراحل مختلف اجرا بسيار کم مي باشد.

وجود مشكلات معماري در سازه‌ هنگام نازك كاري وفضا گیر بودن این نوع از سازه ها.

 

 

 

مشخصات پروژه

شرکت تعاونی مسکن بسیجیان شبستر به منظور تامین مسکن برای بسیجیان منطقه تاسیس شده که در حال حاضر پروژه های نگین ، آسمان ، باکری و پردیس جزو طرح های این شرکت می باشد. محل کارآموزی اینجانب کارگاه آسمان می باشد.در کارگاه آسمان، 3برج 13طبقه مسکونی با 2طبقه پیلوت و 11طبقه مسکونی و1ساختمان 6 طبقه با کاربری تجاری در حال ساخت می باشندکه معماری طبقات تیپ بوده وهر طبقه دارای 9 واحد می باشد.زمان شروع احداث پروژه ها سال 84 بوده که در حال حاضر برج آسمان 1 در مرحله اجرای ستونهای طبقه یازدهم بوده برج آسمان 2 در مرحله اجرای ستونهای طبقه اول بوده آسمان 3 در حال اجرای سقف طبقه چهارم و آسمان 4 نیز در مرحله اجرای بتن نظافت پی سازه می باشد.

محاسب این پروژه ها گروه مشاورین آذر شیز سهند بوده که بدلیل حجم بالای پروژه وشرایط ژئوتکنیکی وزمین شناسی- زمین ساختی سایت پروژه سه حلقه چاه دستی در قسمت های احداث زمین مورد نظر تا عمق 13.5متر از کف زمین حفر شده که در ادامه بخشی از گزارش ژئوتکنیکی محل مورد نظر پیوست شده است. طبق گزارشات ژئوتکنیکی پروژه جهت دفع فاضلاب بهتر است از شبکه فاضلاب شهری در صورت امکان استفاده شود که در صورت عدم این امکان بنا به نظر کارفرما و مشاور طرح از سیستم سپتیک بهره گیری خواهد شد.

به دلیل حجم بالای بتن ریزی در این کارگاه از سیستم بتن ساز مرکزی (بچینگ کراس) برای ساخت بتن مورد نیاز استفاده شده ونیز جهت حمل بتن ساخته شده به طبقات بالاتر از تاورکرین بهره گرفته می شود. یکی از انواع سقف های رایج در ساختمان های مسکونی (فولادی یا بتنی ) سقف های تیرچه بلوک می باشد که جهت نظارت مستمر بر نحوه ساخت تیرچه های پیش ساخته ، ساخت آنها در خود کارگاه آسمان انجام می پذیردپرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karam316_1558600_9334.zip3 MB